Blog bardziej brytyjski niż sama królowa.Inne

poniedziałek, 21 lipca 2014

Dzień dobry. Przeprowadziłam tajny eksperyment socjologiczny na żywym człowieku, a dziś powołując się na brak klauzuli sumienia tajnych eksperymentatorów postanowiłam podzielić się wynikami. Eksperyment miał na celu zbadanie, czy maska Spider-Mana faktycznie ma tak cudowne właściwości maskujące, jak uczą komiksy. Oto moje tajne zapiski:

Teza: maska Spider-Mana powoduje ukrycie tożsamości osoby, na której się znajduje.

 Próba badawcza: ja w trampkach ze Spider-Manem.
Próba kontrolna: ja w czarnych trampkach.

Zmienna niezależna, którą podstępnie manipuluję: obecność Spider-Trampek na nogach.
Zmienna zależna: poprawne zidentyfikowanie tożsamości osobnika noszącego Spider-Trampki przez znajome osoby znajdujące się w pobliżu.

Uwagi: każdy trampek ze Spider Manem zawiera po jednej głowie Spider-Mana, czyli w sumie są 2 głowy. Zwiększenie ilości głów ze standardowej 1 do 2 ma na celu upewnienie się, że ludzie je zauważą (w przeciwnym razie wyszłyby dwie próby kontrolne i eksperyment zacząłby płakać). Czarne trampki nie zawierają ani jednej maski. Podczas przeprowadzania eksperymentu wszystkie trampki znajdują się na nogach osoby badanej.

Opis eksperymentu: przeprowadzony na jednej osobie (zwanej "ja"), w warunkach naturalnych, w pewien czwartek o godzinie 7.00 (próba kontrolna) oraz w pewien poniedziałek o tej samej porze (próba badawcza).

Przebieg eksperymentu:
1. Próba badawcza: "ja" weszła do budynku pełnego ludzi, którzy ją znają, po czym natychmiast została rozpoznana przez wszystkich, koło których przechodziła. Osoba badana uśmiechała się do swoich trampek i wpadała na ściany, ponieważ ma tylko jedną parę oczu.

2. Próba kontrolna: "ja" weszła do budynku pełnego ludzi, którzy ją znają, po czym natychmiast została rozpoznana przez wszystkich, koło których przechodziła. Osoba nie uśmiechała się do swoich trampek, ponieważ nie zawierają żadnego superbohatera (poza tym są o rozmiar za duże i osoba ciągle się w nich potyka i wpada na ściany).

 

 

Wnioski: skrupulatnie przeprowadzony eksperyment jednoznacznie dowodzi, że maska Spider-Mana nie wpływa na ukrycie tożsamości osoby, która ją nosi. Peter Parker kłamie.

 

Live long and prosper.

18:46, adeenah , Inne
Link Komentarze (6) »
niedziela, 05 stycznia 2014

Sprawa, drodzy moi, sprawa. Padła propozycja wyłonienia bohatera roku, a ponieważ w życiu nie zdecyduję się na jedną osobę, postanowiłam urządzić głosowanie. Kandydatami są bohaterowie miesiąca 2013, czyli 12 bardzo brytyjskich stworzeń, które uczyniły ten świat nieco lepszym miejscem. Można głosować tylko na jedną osobę, wygrywa ten, który otrzyma najwięcej głosów (albo na odwrót, trololo). Głosowanie będzie trwało, aż się skończy (czyli do następnej niedzieli), liczę głosy z komentarzy oraz z facebooka. Nagrodą dla wybranego będzie poświęcanie mu większej ilości uwagi (mówiąc językiem prostym - więcej spamu) i tradycyjny kwiatek z painta.

Informacja dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi - na blogu co miesiąc jeden bohaterski Brytyjczyk dostaje notkę pochwalną za zasługi dla świata. Minął rok, a więc nadeszła pora, aby wybrać który z dwunastu bohaterzył najbardziej. Allons-y!Martin Freeman


David Tennant

 

Tom Baker

 

Colin Hoult

 

Jenna-Louise Coleman
Steven Moffat

 

Hugh Dancy

 

Idris Elba

 

Mark Sheppard

 

Spock

 

John Hurt

 

Tom Hiddleston


 

Live long and prosper.

PS: najnowszy bohater już jutro. Może nawet dwóch...

20:46, adeenah , Inne
Link Komentarze (39) »
wtorek, 31 grudnia 2013

Dzień dobry. Z okazji nadchodzącego roku 2014 życzę wszystkim, aby Sauron pozostał martwy.

Bardzo bardzo martwy.

I żeby nigdy się nie obudził.

Bo widzicie, w Trzeciej Erze dobro jeszcze miało jakieś szanse - były to czasy, w których największą zgubą świata były mały pierścień oraz prawowity król Gondoru. Teraz mamy czasy, w których zgubił się gdzieś cały Gondor, w dodatku istnieje niewielka szansa na to, że popija w pobliskiej gospodzie piwo pod przybranym nazwiskiem*. Poza tym w razie kryzysu nie uratuje świata żaden hobbit, ponieważ hobbici też gdzieś się zgubili. Wszystko to wyraźnie wskazuje, że jedynym korzystnym dla ludzi układem jest utrzymanie Saurona w stanie martwym. Niech więc tak się stanie! (ale na wszelki wypadek bądźcie czujni, nigdy nie wiadomo kiedy villain zapragnie powrócić do życia).

 

Niech was nie zmyli żal w oku - lepiej, aby pozostał martwy.

 


Live long and prosper.


*piwo nie potrzebuje przybranego nazwiska, chodzi o Gondor.

11:51, adeenah , Inne
Link Komentarze (4) »
wtorek, 24 grudnia 2013

Dzień dobry. Z okazji dnia, w którym rozpakowywane są prezenty życzę wszystkim papierom prezentowym, aby wpadły w ręce ludzi troskliwych niczym komandor Data (uprzejmie proszę o przekazanie życzeń papierom, ponieważ nie mają mózgów i nie mogą przeczytać tego same).

 


Poza tym tradycyjnie życzę wszystkim (nie tylko papierom prezentowym) wesołego tego, co świętują (dziś jest dzień wielu świąt), mnóstwo fandomowej radości i Daleka pod choinką (jest o tym nawet piosenka!).

No i przede wszystkim - live long and prosper.

11:15, adeenah , Inne
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 grudnia 2013

Dzień dobry.

W ramach przygotowań do pożegnania Jedenastego Doktora River Song przygotowała plakaty. Rozwieszone w miejscach publicznych sprawiają, że Whovianie ocierają łzy wzruszenia i rysują w rogach kartek małe muszki, a nie-Whovanie łączą się czym prędzej z Wi-Fi i sprawdzają co to za dziwactwa widnieją znowu na tablicach ogłoszeń. Zachęcam do drukowania i wieszania ich póki Jedenastka jeszcze żyje, a River wręczam wyimaginowany worek pełen pysznych żelek, bo odwala kawał ładnej, minimalistycznej roboty.

 

1.


2.

3.

4.

5.

6.

 

 

 Live long and prosper.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13