Blog bardziej brytyjski niż sama królowa.Blog > Komentarze do wpisu

Ile prawdy w komiksach? - zapiski z tajnego eksperymentu.

Dzień dobry. Przeprowadziłam tajny eksperyment socjologiczny na żywym człowieku, a dziś powołując się na brak klauzuli sumienia tajnych eksperymentatorów postanowiłam podzielić się wynikami. Eksperyment miał na celu zbadanie, czy maska Spider-Mana faktycznie ma tak cudowne właściwości maskujące, jak uczą komiksy. Oto moje tajne zapiski:

Teza: maska Spider-Mana powoduje ukrycie tożsamości osoby, na której się znajduje.

 Próba badawcza: ja w trampkach ze Spider-Manem.
Próba kontrolna: ja w czarnych trampkach.

Zmienna niezależna, którą podstępnie manipuluję: obecność Spider-Trampek na nogach.
Zmienna zależna: poprawne zidentyfikowanie tożsamości osobnika noszącego Spider-Trampki przez znajome osoby znajdujące się w pobliżu.

Uwagi: każdy trampek ze Spider Manem zawiera po jednej głowie Spider-Mana, czyli w sumie są 2 głowy. Zwiększenie ilości głów ze standardowej 1 do 2 ma na celu upewnienie się, że ludzie je zauważą (w przeciwnym razie wyszłyby dwie próby kontrolne i eksperyment zacząłby płakać). Czarne trampki nie zawierają ani jednej maski. Podczas przeprowadzania eksperymentu wszystkie trampki znajdują się na nogach osoby badanej.

Opis eksperymentu: przeprowadzony na jednej osobie (zwanej "ja"), w warunkach naturalnych, w pewien czwartek o godzinie 7.00 (próba kontrolna) oraz w pewien poniedziałek o tej samej porze (próba badawcza).

Przebieg eksperymentu:
1. Próba badawcza: "ja" weszła do budynku pełnego ludzi, którzy ją znają, po czym natychmiast została rozpoznana przez wszystkich, koło których przechodziła. Osoba badana uśmiechała się do swoich trampek i wpadała na ściany, ponieważ ma tylko jedną parę oczu.

2. Próba kontrolna: "ja" weszła do budynku pełnego ludzi, którzy ją znają, po czym natychmiast została rozpoznana przez wszystkich, koło których przechodziła. Osoba nie uśmiechała się do swoich trampek, ponieważ nie zawierają żadnego superbohatera (poza tym są o rozmiar za duże i osoba ciągle się w nich potyka i wpada na ściany).

 

 

Wnioski: skrupulatnie przeprowadzony eksperyment jednoznacznie dowodzi, że maska Spider-Mana nie wpływa na ukrycie tożsamości osoby, która ją nosi. Peter Parker kłamie.

 

Live long and prosper.

poniedziałek, 21 lipca 2014, adeenah
Follow on Bloglovin

Polecane wpisy

  • Bohater roku (jeśli chcecie).

    Sprawa, drodzy moi, sprawa. Padła propozycja wyłonienia bohatera roku, a ponieważ w życiu nie zdecyduję się na jedną osobę, postanowiłam urządzić głosowanie. Ka

  • W aktualnej sprawie.

    Dzień dobry. Z okazji nadchodzącego roku 2014 życzę wszystkim, aby Sauron pozostał martwy. Bardzo bardzo martwy. I żeby nigdy się nie obudził. Bo widzicie, w Tr

  • Notka okazyjna dla ludzi, kosmitów i papierów prezentowych.

    Dzień dobry. Z okazji dnia, w którym rozpakowywane są prezenty życzę wszystkim papierom prezentowym, aby wpadły w ręce ludzi troskliwych niczym komandor Data (u

Komentarze
Gość: ginny358, *.dynamic.gprs.plus.pl
2014/07/21 19:30:55
Może właściwości maskujące ma reszta jego kstiumu? Albo te cosie do wystrzeliwania pajęczyn?
Gin&PT którym chce się pisać komentarze, mimo że im nikt nie pisuje komentarzy
-
Gość: Anga, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/07/21 19:53:51
Wiedziałam, że to kłamstwo! Dzięki za potwierdzenie.
-
Gość: rob, *.play-internet.pl
2014/07/21 23:31:10
to oczywiste bo właściwości maskujące mają tylko maska batmana zorro i zielonej latarni ;) a i oczywiście okulary supermena będące na pewno jakimś artefaktem o potężnej mocy maskującej ;) bo nikt jakoś go nie poznaje łącznie z panną LL ;-D
-
2014/07/24 00:07:52
Ale należy pamiętać, iż spider man był tez nie do wykrycia jako spider man o ile przebral sie za lekarza...
Przebranie na przebraniu nie niwelowalo pierwszego przebrania, a wzmacnialo moc dzieki czemu ludzie nie wiedzieli, ze to spider-man o którym nie wiedzieli ze to Peter. A wiec 2 maski na trampkach powinny działać wręcz swietnie! Może kwestia w niewłaściwym sposobie chodzenia???
-
Gość: Rozkminy Hadyny, 93.159.191.*
2014/07/25 11:51:48
Proponuję złożenie wniosku o fundusze na badania i rozszerzenie eksperymentu o większą i statystycznie sensowną grupę badawczą.
-
2014/07/26 23:05:29
Ciekawie tu,bardzo ciekawie.Polecam również ciekawą stronę odktytą wczoraj ,trochę z innej beczki ale warta uwagi.
Sklep internetowy z biżuterią srebrna