Blog bardziej brytyjski niż sama królowa.Blog > Komentarze do wpisu

Clara Oswin Oswald - not as impossible as she seems, czyli radosna twórczość fanów.

Dzień dobry. Dzisiejszy wpis jest dowodem na to, że Doctor Who ma najlepszy fandom na świecie (oraz podziękowaniem za piękną akcję na facebooku). Wystarczyło bowiem, że jedna osoba mająca problem z obsługą ołówków (w tej roli ja) zaczęła narzekać, że przydomek Clary ("impossible girl") pochodzi stąd, że nie da się jej narysować, a od razu w różnych miejscach świata zaczęły powstawać prace udowadniające jak bardzo mylne jest to stwierdzenie. Teraz już wiem, że Clarę jak najbardziej da się narysować, wystarczy tylko w to uwierzyć i nauczyć się trzymać ołówek. Za rysowanie zabrały się m.in. osoby pozbawione zupełnie wolnego czasu, takie, które dawno porzuciły artystyczne rozrywki, profesjonaliści męczący się z ważnymi wiktoriańskimi kamieniczkami, a także ci, którzy potrafią rysować jedynie "patyczaki". Jedną pracę nawet stworzył ktoś, kto nie zna Clary z serialu. Ludzie, którzy nie mają ze sobą nic wspólnego zaczęli niespodziewanie popełniać portrety stworzenia lubującego się w robieniu sufletów i ratowaniu życia pewnemu Władcy Czasu. Podobne zjawiska są obecnie rzadko spotykane... być może dlatego, że mają na celu jedynie powołanie do życia odrobiny bezinteresownej radości, podczas gdy wokół wszyscy zdają się zapominać, że coś takiego w ogóle istnieje. Z drugiej strony, u podstawy działalności wszelkich fandomów leży potrzeba podzielenia się z kimś radością, której nie chcą dzielić z fanami żywi ludzie znajdujący się w pobliżu, więc przedsięwzięcia tego typu prędzej czy później skazane są na zaistnienie. Oto bezinteresowna radość, z której jestem dumna jak diabli (rozmieszczona w kolejności losowej, czyli tak jak załadowała się na stronie).

 

Maja Lulek

 

watery

 

Doktor z Pasadeny

 

Tomek Wieloch

 

 

Herbata


 

 

 

 

Sir Siostra

(rysunek przedstawia Sir Clarę)

Sylwia Możejko

(Clara w lewym górnym rogu)

 

Ala Granieczny

 

Jarosław Yeti Pałys

 

Elfi

 

 

Karolina Walkowiak

 

Ogryzkowa

 Dosia

 

Gin&PT

 

Betty Nobs

 

Iwona Matuk

 

Mary Dismal

 

Ala Mary Głowacka

 

I na koniec moje Clary (Whovianka z krwi i kości nie potrafi nie brać udziału w tak zacnych akcjach, nawet jeśli je organizuje).

 
PS: W trosce o estetykę wpisu zmieniłam odrobinę kontrast i jasność niektórych skanów. Jeśli ktoś z autorów czuje się z tego powodu oburzony, to zmienię na jego wersję.

PS2: W związku z pytaniami oświadczam, że prace można wysyłać do mnie cały czas - gdy uzbiera się ich wystarczająco dużo, zrobię suplement (tzn drugą notkę pełną Clar). W zasadzie to nie muszą być nawet Clary, każda radosna twórczość jest tu mile widziana.

PS3: Wy, którzy rysujecie - jesteście boscy.

niedziela, 26 maja 2013, adeenah
Follow on Bloglovin

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Natalia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/05/26 15:44:30
świetne prace :)
-
2013/05/26 20:37:04
Kochajmy Clarę! :)
-
2013/05/26 21:57:17
ale zdolni ludzie...
-
2013/05/26 23:33:30
Keep calm and draw Clara! Co za piękna akcja!